Tasarım Seçimi
Size uygun Hazır Site kategorisinde yer alan tasarımın alt bölümündeki "Online Satın Al" butonuna tıklayarak satın alma işlemini başlatabilirsiniz.
 
Satın Alma Sitesine Yönlendirme
Basitweb.net'i internet sitesi çözüm merkezi olarak sunan VizyonNet sitesine yönlenerek satın alma işlemine devam edebilirsiniz.
 
Üyelik veya Üye Girişi
VizyonNet sitesinde üyeliğiniz mevcut ise üye girişi yaparak, üyeliğiniz yok hızlı bir şekilde dolduracağınız "Üye Kayıt Formu" ile üye olup, üye girişi yapabilirsiniz.
 
İnternet Site Adresi
Üye girişi yapıldıktan sonra, açılacak olan Hazır Site tasarım paketini kullanacak alan adının seçimini yapacağınız ekranda, isterseniz Hazır Site tasarım paketleri dahilinde tescil edebileceğiniz alan adını seçmek için "Evet", daha önce tescil etmiş olduğunuz kendinize alan adını seçmek için de"Hayır" diyerek bu aşamayı geçebilirsiniz.
 
Alan Adı Sorgulama / Satın Alma
Bir önceki aşamayı "Evet" deyip geçtikten sonra, sistem sizi alan adı satın alma işlemini gerçekleştirmeniz için sorgulama ekranına taşıyacaktır. Türkçe karakter, boşluk, özel karakter kullanmadan yazacağınız alan adından sonra, uzantıyı seçip sorgula butonuna tıklayınız. Sorguladığınız alan adı daha önce başkası tarafından tescil edilmemiş ise, "Online Satın Al" butonuna tıklayarak işleme devam ediniz.
 
Alan Adının Bir Yıllığına Tescil Edilmesi
Bu aşamada tescil edeceğiniz alan adı size tekrar belirtilir. Bu işlem geri dönüşü olmayan bir işlem olduğundan yazdığınız alan adını tekrar kontrol etmelisiniz. Kontrolden sonra "Devam" butonuna tıklayıp bu aşamayı geçebilirsiniz.
 
Alan Adı Sorumlu Bilgileri
Tescil edeceğiniz alan adının kimin adına tescil edileceğini bu aşamada belirleyebilirsiniz. İlk etapta, üyelik esnasında sizden istenen birgiler ile oluşturulan "Sorumlu" bilgileri karşınıza gelecektir. İsterseniz bu bilgiler ile, isterseniz "Yeni Kişi Ekle" butonuna tıklayarak alan adını başkası adına tescil edebilirsiniz.
 
Hizmet Süresi
Satın alacağınız Hazır Site tasarım paketinin kaç yıllığına satın alacağınızı bu aşamada seçebilirsiniz.
 
Sepete Ekleme
Sepetinizde yer alan hizmetleri kontrol ederek devam butonuna basmanız yeterlidir.
 
Fatura Bilgileri
Bu aşamada satın alacağınız hizmetler için düzenlenecek faturanın bilgilerini belirleyebilirsiniz. Faturanızı isterseniz posta adresinize, isterseniz dijital ortama aktarılarak e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 
Ödeme Şekli
Banka havalesi veya Kredi kartı ile satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile yapılan ödemelerde %100 güvenlik sağlayan, 3D Secure sistemiyle banka arayüzünü kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem sayesinde kredi kartınıza ait hiç bir bilginiz sistemimizde kaydedilmemektedir.

Ödeme şekli olarak banka havalesini seçerseniz, banka bilgilerimizin yer aldığı sayfa ekranınıza gelecektir. Bu bilgileri kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeniz hesabımıza ulaştığında, satın alma işleminiz tamamlanır ve Hazır Site tasarımınızın kurulumu gerçekleştirilir, yönetici paneli bilgileri kayıtlı e-posta adresinize gönderilir.